Centrum terapie autismu

V Centru Terapie Autismu pracujeme primárně metodou O.T.A., která zde byla vyvinuta a prověřena velkou studií Rané intervence (102 batolat) a menší studií pro VZP ČR (20 předškolních dětí).

Využíváme i další dostupné metody účinné u poruch autistického spektra.

Rodiče jsou u nás nedílnou součástí terapeutického procesu a díky CTA se učí efektivně pracovat se svým dítětem.

Stručně o nás

C)T)A) se zabývá terapií, která pozitivně ovlivňuje stav dítěte i fungování jeho rodiny. U nás najdete komplex služeb zaměřených na děti od 9 měsíců až na práh dospělosti, do věku 19 let. Terapie u nás vedou zkušení vysokoškolsky vzdělaní profesionálové z řad speciálních pedagogů a psychologů, psychoterapeutů a videotrenérů. Zaučují se u nás noví kolegové, supervidujeme další pracoviště v ČR. Spolupracujeme s klinickými logopedy, pedopsychiatry, klinickými psychology, dětskými praktickými lékaři a s poradci rané péče. O terapii.

Kde nás najdete?

Terapie O.T.A najdete na pobočkách v Praze a Středočeském kraji, dále Havlíčkově Brodě nebo Ostravě, vice zde. V terapii O.T.A.  jsou vzdělávány a dlouhodobě supervidovány také další organizace v ČR. O tyto terapie můžete požádat na proškolených pracovištích, více zde.

Akce v C)T)A)

Uskutečněné, chystané i probíhající události v naší organizaci. 

Jak můžete pomoci?

V uplynulých letech podpořilo naši činnost mnoho dárců a organizací, bez jejichž podpory bychom mohli těžko naši činnost provozovat.
Jak byli Vaše příspěvky využity Vám na požádání doložíme. vice zde

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Poskytujeme odbornou péči rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra (PAS), případně s podezřením na PAS. Terapeut pracuje s rodinou jako celkem formou kontinuální spolupráce, předává tak rodičům informace jak dítě v každodenním životě efektivně rozvíjet. více zde

Jsme i na Facebooku

Staňte se naším fanouškem na FB a sledujte, co se právě v C)T)A) děje.